100₺ ve üzeri ÜCRETSİZ ve HIZLI KARGO.

İade ve Değişim Şartları

İade ve Değişim Şartları

Pandemi Sürecinde Değişim ve İade Şartları

Değerli Müşterimiz,

Covid-19 salgını sebebiyle satın almış olduğunuz ürünleri, denedikten sonra tarafımıza gönderdiğinizden dolayı bu süreçte hijyen problemi nedeniyle pandemi süresince iade ve değişim kabul edemiyoruz. Bu hassas süreçte sizden gelen bir ürünü, rafa koyup başka bir meslektaşınıza hijyen açısından tekrar gönderemiyoruz. Beden tablomuzu inceleyerek alışveriş yapmanızı öneriyoruz. Satın almış olduğunuz ürünlerin tamamı faturalı ve dolayısıyla tarihleri belli olduğundan dolayı pandemi sonrası ürün kullanılmamış ve zarar görmemiş şekilde tarafımıza göndermeniz durumunda iade ve değişiminiz sağlanacaktır. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve destek olabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu süreçte satış mağazamızdan perakende satış hizmeti veremiyoruz. Sadece online olarak alışveriş yapabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.


Ürünümü Nasıl Değişim / İade Yapabilirim?

Üründen memnun kalmadıysanız ya da bedeni olmadıysa teslim sonrasındaki 7 gün içinde değişim / iade hakkınız mevcuttur. Kargo ücretini karşılamak şartı ile en yakın kargo şubesine ürününüzü iletişim sayfasındaki adrese faturası ile birlikte göndermeniz yeterli olacaktır.

Lame Tekstil Dış Tic. Ltd. Şti. firmamıza ait lame.com.tr web sayfamızdan oluşturulan siparişler ürün sayfasında belirtilen süre içinde kargoya verilir. Herhangi bir süre belirtilmediği takdirde maksimum 7 iş günü içinde ödemesi onaylanan siparişi verilen ürün/ürünler kargo şirketine teslim edilir. 

Doğal afetler, grev, halk ayaklanmaları, savaş tehdit ve riskleri, sabotajlar vb. gibi olağandışı durumlarda yaşanabilecek tüm iş aksamalarından yeterli süreli gecikmelerin yaşanabileceğini bilip ve durumun normale dönen süreçte gönderileceğini kabullenilir. 

Ürün özelleştirmelerinde nakış işleme, baskı, boy ayarlatma ve kişiye özel adette üretilen büyük beden ürünlerinde iade edilmeyeceğini bilerek siparişin geçildiği kabul edilir. 

Sipariş kargoya veya kurye şirketine verildiği andan itibaren tüm sorumluluk Lame Tekstil Dış Tic. Ltd. Şti. den çıkmış olur. Siparişi resimli kimliğini teyit eden, siparişte adresinde bulunan herhangi birine sizin adınıza teslim edileceğini bu durum da yaşanabilecek yanılsama veya ihmal durumlarında sorumlu tutulmayacağımızı yaşanabilecek tüm mağduriyetlerde firmamız elinden gelen yaklaşımı yapacağını fakat zararın haklı veya haksız aranmaksınız kabul etmeme hakkı saklı tutulmaktadır. 

kargo veya kurye şirketleri sipariş edilen ürünü bildirilen adrese getirdiğinde paket üzerinde deformasyon, kutu da bozukluk, yırtılma veya ıslanma vb… gibi durumda olması halinde hasar tespit tutanağının oluşturulması talep etmesi aksi halde paket içerisinde oluşabilecek hasarın veya iade talebinin karşılanması firmamız imtiyazında değerlendirileceğini kabul eder. 

Sipariş sonrasında adres değişikliğinin olması durumunda Lame Tekstil Dış Tic. Ltd. Şti. ilave yol masrafı talep hakkı bulunmaktadır. Teslimat sırasında verilen adreste kimsenin bulunmaması durumunda haber notu bırakır sonrasında kargo şirketi olması durumunda en yakın şubesinden üyenin kendinin teslim alacağını bilir kurye olması durumunda ürünün iade alınmaksınız yeni verilen adrese ilave masraf alınarak gönderileceği kabul edilir. 

Teslimat adresinin yanlış, hatalı, umuma açık yerler, kargo şubeleri, kahvehaneler gibi yerlere girilmesi halinde Lame Tekstil Dış Tic. Ltd. Şti. ücret iadesi yapılarak sipariş iptal hakkı bulunmaktadır. 

Tüm tüketiciler (üyeler) hiçbir sebep göstermeksizin yasalar gereği 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir fakat burada Lame Tekstil Dış Tic. Ltd. Şti. mağdur edilmemesi için giden ve gelen kargo masrafları kullanıcıdan talep edileceği sadece firmamızdan yaşanan hatalar yüzünden geri kargo ücretini kabul edeceğini kabul eder. 

Sipariş geçilen ürünün iade edilmesi durumunda teslim alınan kutu içeriğinde eksik olmadığı gibi birey olması halinde kesilen fatura da bulunmalı kurum adına (tüzel kişi) kesilen faturaların ise şirketimize iade faturası düzenlenip gönderilmesi koşulu bulunmaktadır. Ürünün hasarlı olması halinde hasar tespit tutanağının bir kopyası da tarafımıza ulaştırılmalıdır. 

İade edilecek ürün için düzenlenen iade faturasında gidiş ve geliş olmak üzere yol masrafları firmamızdan öğrenilip fatura tutarına ilave eklenerek oluşturulur, arada oluşacak mali farkın iade tutarından kesileceği kabul edilmiş sayılır.  

Sipariş iade sürecinde ürün tarafımıza ulaştıktan ve kontrol edilip iade onayı verildikten sonra 7 iş günü içinde ödemenin yapıldığı kredi kartına veya banka hesabına 385 Sayılı vergi usül kanunu Genel Tebliği uyarınca ödemenin gönderilmesi yapılacak olup iadenin onaylanmaması ve çekişmeli iade süreci İstanbul Çağlayan adliyesinde yasal süreç başlatılabilir. 

Ürünün değişimi, ürün elinize ulaştığı günden itibaren 7 gün süre ile değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Değişim talebinin başlatılması için öncelikle değiştirilecek ürünün tarafımıza teslim edilmesi sonrasında yerine alınacak ürünün arasında ücret farkı varsa giderilmesi ve oluşabilecek ulaşım masraflarının karşılanması gerekmektedir. Müşteri arada oluşacak ulaşım masraflarının talep edileceğini kabul eder.