1750 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO!

LAME Hemşire Forması Tesettür Özellikleri

Hemşire forması tesettür, sağlık sektöründe çalışan ve tesettüre uygun kıyafetler giymek isteyen hemşireler için özel olarak tasarlanmış kıyafetlerdir. Bu tür formalar, geleneksel hemşire formalarından farklı olarak, başörtüsü ve uzun kollu tasarımlarıyla tesettüre uygunluğu sağlamak amacıyla özel olarak üretilir.

Tesettür hemşire formaları genellikle şu özelliklere sahip olabilir:

 1. Uzun kollu: Genellikle uzun kollu olarak tasarlanan formalar, kolların bileklere olmasını sağlar.
 2. Bol kesim: Formalarımız, tesettür giyim için genel olarak tercih edilen rahat ve bol bir kesime sahiptir.
 3. Renk seçenekleri: Viskon Likra kumaş için 14 farklı renk seçeneğimiz mevcuttur.
 4. Rahatlık ve işlevsellik: Hemşirelerin rahatça hareket edebilmeleri ve işlerini kolayca yapabilmeleri için işlevsel olarak tasarlanır, Kol Fermuarlı Tesettür modelimizi inceleyebilirsiniz.

Tesettür hemşire formaları, sağlık kurumlarına ve özel firmalara göre değişiklik göstermektedir. Çoğu zaman, hastane veya kliniklerde çalışan hemşireler, kurumların belirlediği standartlara uygun olan formaları giymek zorundadır. Bu nedenle, tesettür hemşire formalarını temin etmeden önce çalışılan kurumun politikalarına uygunluğunu kontrol etmek önemlidir.

Tesettür Hemşire Forması Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Hemşire forması tesettür satın alırken doğru bir seçim yapmak için aşağıdaki faktörlere dikkat etmeniz önemlidir.

Tesettür hemşire forması alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

 1. Beden uyumu: Bedeninize uygun bir forma seçmek önemlidir. Hemşire formasının rahat ve serbest hareket etmenize izin verecek şekilde olması gerekir.
 2. Kumaş ve dikiş kalitesi: Formanın yapıldığı kumaşın kalitesine ve dayanıklılığına dikkat edin. Sağlık sektöründe aktif olarak çalışan bir hemşire olarak, forma uzun süreli kullanıma uygun olmalıdır. Yıkama talimatlarına uyduğunuz sürece yıkama sonrası solma, çekme gibi sorunlar yaşamazsınız.
 3. Renk ve desen seçimi: Genellikle hastanelerde kullanılan hemşire formları beyaz veya mavi gibi standart renklerde olabilir. Kurumunuzun veya işvereninizin belirlediği renklere uygun bir forma tercih etmelisiniz.
 4. Hijyen ve temizlik kolaylığı: Hemşire formlarının hijyen ve temizlik açısından kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmış olması önemlidir. Kolayca yıkanabilir ve ütülenebilir olmalıdır. Viskon Likra ürünlerde yıkama yaparken lütfen ürünü ters çevirip 40°C'de yıkayınız, 110°C'de ütüleyiniz, düşük ısıda kurutma makinası kullanınız ve ağartıcı kullanmayınız.
 5. Cep ve depolama seçenekleri: İşiniz sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz küçük malzemeleri taşımanız için ceplere sahip bir forma tercih edebilirsiniz. Cep ihtiyacınızı en şık şekilde karşılayacak Kargo Cepli Pantolon modelimizi inceleyebilirsiniz.
 6. Kurum politikalarına uygunluk: Eğer bir sağlık kurumunda çalışıyorsanız ya da staj yapıyorsanız, kurumunuzun hemşire formaları için belirlediği standartları ve kuralları göz önünde bulundurun.
 7. İade ve değişim politikaları: Satın aldığınız ürünler için sorun yaşamadan kolaylıkla iade ve değişim yapabilirsiniz. İade/değişim şartlarımızı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tesettür hemşire forması bedenini nasıl seçmeliyim?

Hemşire forması bedenini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Doğru beden seçimi, hemşire forma giyiminizde rahatlık, profesyonellik ve şıklık sağlar.

Hemşire forması bedenini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken adımlar:

 1. Beden ölçüsü alın: Öncelikle, vücut ölçülerinizi doğru bir şekilde almanız gerekmektedir. Göğüs, bel, kalça ve boy gibi temel ölçüleri alarak, forma beden tablosu ile kıyaslayarak forma için uygun bedeni bulabilirsiniz.
 2. Beden tablosunu kontrol edin: Hemşire forması tesettür için beden ölçüleri markadan markaya farklılık göstermektedir, beden tercih ederken günlük giyiminize göre tercih yapmak en doğru sonucu verir fakat yine de satın almadan önce mutlaka beden tablosunu inceleyin. Beden tablosu, farklı bedenlere uygun olan ölçüleri gösterir. Bu tabloya bakarak kendi ölçülerinize en uygun bedeni seçebilirsiniz.
 3. Esnek kumaşları tercih edin: Çoğu hemşire forması, esnek kumaşlardan yapılmıştır. Esneklik, formanızın bedeninize daha iyi oturmasını sağlar ve hareket özgürlüğünüzü arttırır. Viskon Likra kumaşların hem esnek ve yumuşak yapısı gün içerisindeki sıkı çalışma temponuza destek sağlar hem de nem emici özelliği sayesinde gün boyu konfor sağlar.
 4. Rahat bir uyum seçin: Hemşire formanızın çok sıkı veya çok bol olmamasına dikkat edin. Sıkı bir forma hareket kabiliyetinizi kısıtlayabilirken, çok bol bir forma da profesyonel ve şık bir görünüm sağlamayabilir.
 5. İkinci bir görüş alın: Forma satın alırken kafanıza takılan soru ve ürünler hakkında detaylı bilgi için bize 0850 480 34 30 Canlı Destek Hattımızdan ulaşabilirsiniz. Bu şekilde doğru bedeni seçme konusunda daha emin olabilirsiniz.

Doğru beden seçimi, hemşireler için hem çalışma verimliliğini arttırırken hem de profesyonel bir görünüm sağlamak açısından önemlidir.

Hemşire Forması Tesettür