1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO!

Hemşire Üniforması

Kategori: Haberler Tarih: 29.08.2022
LAME Medikal Giyim - Hemşire Forması, Scrubs

Hemşireler her sağlık kuruluşunda hayati öneme sahiptir ve hastaların iyiliğini korumada önemli bir rol oynamaktadır. Birinin mesleğini belirtmek için üniforma giymesi, hastalara ve meslektaşlarına saygı göstermenin etkili bir yoludur. Farklı hemşire üniformaları vardır ve bunlar ülkeye, kuruma ve hemşirelik okuluna göre değişir. Örneğin, bir askeri hastanede bir hemşire askeri üniforma giyebilir; özel hastanede biri beyaz bir önlük veya siyah pantolonlu bir gömlek giyebilir; ve uluslararası bir hastanede  geleneksel hemşire elbisesi giyebilir. Yetki, disiplin ve güzel ahlak ifade ettiği için hemşireler için uygun üniforma giymek şarttır. 

Bir hemşire her zaman mesleğini yansıtan bir üniforma giymelidir. Bir hemşirenin profesyonel görünümü düzgün, temiz, onurlu ve profesyonel olmalıdır. Ayrıca hastalarına otorite yaymak için kendilerine güven ve duruşla hareket etmelidirler. Ayrıca hemşire üniformasının tasarımı, çalışırken hastaları veya meslektaşlarını rahatsız etmeyecek şekilde basit olmalıdır. Belki de en ünlü hemşire üniformalarından biri, Lewis Carroll'ın Alice Harikalar Diyarında adlı romanında Grace Poppleton tarafından giyildi. Carroll'ın kahramanı beyaz puantiyeli mor bir elbisenin yanı sıra beyaz eldivenler, botlar ve beyaz ponponlu siyah bir şapka giymişti. 

Pek çok hemşire mesleğini yansıtmak dışında, çalışırken en sevdikleri kıyafeti giymeyi tercih eder çünkü bu onları daha rahat hissettirir. Öte yandan, bazı kurumlar güvenlik nedeniyle veya mahkum nakli ve mahkemeye çıkma gibi yasal nedenlerle tüm hemşirelerin üniforma giymelerini şart koşmaktadır. Hemşireler hastalara bakmak için uzun saatler harcadıkları için rahat bir üniforma giymek de önemlidir. Ayrıca, hemşire üniformasının tasarımı, kurumunun geleneklerini veya kültürünü yansıtmalıdır, böylece hasta veya diğer ülkelerden gelen müşterilerin önünde temsil ederken resmi görünebilsin.

 Çoğu hastanenin geleneklerinin bir parçası olarak geleneksel hastanenin kıyafeti uygun olacaktır. Bir hemşire, kurumunu temsil ederken resmi görünmenin yanı sıra, kıyafetlerinin tasarımı veya donanımı tarafından dikkati dağılmadan hastalarıyla ilgilenirken özgürce hareket edebilmesi için yeterince rahat olmalıdır. Üniformasını giyerken rahat kalabilmek için, nefes alabilen kumaşlar ve glikoz test şeritleri veya portatif tansiyon manşetleri gibi tıbbi malzemeleri kendisi hareket ettirmeden saklayabileceği cepler gibi hareket özgürlüğü sağlayan giysiler seçmelidir. 

Uygun olmayan giysiler giymek, hasta bakımı sırasında yüksek kaliteli sağlık hizmetlerini sorunsuz ve etkili bir şekilde sunmaya odaklanmasına izin vermek yerine rahatsız veya kısıtlayıcı hissetmesine neden olabilir  Uygun bir üniforma giymek mesleğe saygı gösterir. hem meslektaşlarına hem de hastalara otorite, disiplin ve iyi ahlaki karakter kazandırır. Bu kıyafetin tasarımı da hasta bakım kalitesini olumsuz etkileyeceğinden çalışma sırasında kimsenin dikkatini dağıtmayacak şekilde basit olmalıdır. Hemşirelik görevlerine uygun bir kıyafet giyerken rahatlık da önemli olduğundan, hemşireler üniformalarını seçerken kumaş veya tasarım gibi hangi yönlerin kendilerine en uygun olduğunu düşünmelidir.